Astroloji

Yıldızlar ve Kader İlişkisi

Yıldızların Kaderimizdeki Etkileri

Astrolojinin güncel konuları Doğum haritasındaki evlerin ve güneş sistemindeki gezegenlerin kişiliği ve geleceği etkileyen özelliklerini kapsar. Piyasada satılan ve konusu astroloji olan kitaplarda kişiliğimizi ve kaderimizi biçimleyen gezegenlerden başka herhangi bir kozrnos etkisinden söz edrlmez.Oysa,astrolojinin geçmişinde sabit yıldızların da insanlar üzerindeki etkileri açıklanmıştır. Doğum tarihine bağlı olarak insanları etkileyen takımyıldızlar olduğu gibi, doğum saatine bağlı olarak Gezegenler, Yükselen Burç ve Talih Noktasının kavuşum (Cf ) yaptığı önemli sabit yıldızlar vardır.

Batı astrolojisinde gezegenler, YB ve Talih Noktası (+) ile kavuşum yapması dikkate alman sabit yıldızlar on tanedir. Bunların arasında Algol için kavuşum toleransı 5 derece olup, diğerleri için 1 derecedir. Önem yerilerek hesaba katılan bu sabit yıldızlar şunlardır : 1) Algol 2)Alcyone, 3)Aldebaranf 4)Regulus, 5) Spica, 6) Üriuk, 7)Artlar es, 8) Fomalhaut, 9) Markab, 10) Scheat.

Sabit Yıldızlar ve Kader

Sabit yıldızlar ile kavuşum görünümü özellikle insanın kısmetli olması, kısmetinin hangi alanda olduğunu göstermesi ve gelecekteki hayırlı olayları belirlemesi bakımından Önem taşımaktadır. Astrolojimi ve Astronomiyi uzman Seviyesinde bilen birisi için yorumlarda tüm sabit yıldızların yapacağı kavuşumları araştırmacı önerilir. Bu nedenle yukarıda verilen on yıldız yorumda bir sınırlamayı göstermemektedir. Astroloji alanında batıda hazırlanan kaynaklarda ve bilgisayar programlarında itibar edilen liste başı yıldızlar olmalarıdır.

Astroloji alanında gerçekten uzman olan kişi sayısı ülkemizde pek azdır. Bunların büyük çoğunluğu da bu bilim daimi ticaret ile kullanmaktadır. Merakli olanların da sabit yıldızlar ile hesaplamalar ve yorumlar açısından başarılı olmaları bilgi ve n kazanmalarına ve sebat göstermelerine bağlıdır. Ayrıca,yıldızlar arcılığı ile yapılacak hesaplamalar ve yorumlar açısından başarılı olmaları bilgi ve deneyim kazanmalarına ve sebat göstermelerine bağlıdır. Ayrıca, kaynaklar yabancı lisanda olduğundan mükemmel derecede yabancı lisan bilmeleri zorunludur.

Konuyu kapamadan önce sabit yıldızların kavuşumu ile kader bağlantısına güncel bir örnek vereceğiz. 27 Ocak 1951 yılında, Kandilli’de (İstanbul), saat 07.30’da doğmuş olan kadın kişinin Doğum haritasında Mars, sabit yıldızlardan Fomalhaut ile kavuşum yapmaktadır. Ayrıca örnek kişi Kova burcunun ilk ondalığı içinde doğmuş olduğundan grubunun takımyıldızı Yunus takımyıldızı (Dolphin) olup yıldızı da grubun alfa yıldızı olan DelphinVdir. “Delfin” adı da verilen takımyıldız eski çağların kazaya uğrayan gemilerin kurtarıcısıdır ve kişide olumlu ruhsallığın sembolüdür.

Sabit Yıldızlar ve Balığın Ağzı

Fomalhaut; Güney yarımküre Balık takımyıldızı (Pıscıs Austrınus) grubunun en parlak yıldızıdır ve “Balığın ağzı” anlamını taşır. Astrolojide denizden gelecek kısmeti gösterir. Mars, kadın haritasında nasıl bir erkek aradığını ve özelliklerini gösterir. Doğum haritasında Mars ve Jüpiter kavuşum yaptığından kişiye gelecek bereketin ve bolluğun yön ve özelliklerini de Fomalhaut yıldızının etkisinden ve transit gezegenlerle kavuşumlarından çıkartabiliriz.

Örnek kişi 1966 yılının Mart ayında Güneş ve Mars Fomalhaut üzerinden geçerken eşi olacak erkek ile tanışmıştır. Venüs ve Ay Fomalhaut üzerinden geçerken evlenme teklifini almıştır. 1971 yılının Nisan ayında Venüs Fomalhaut üzerinden geçerken evlenmiştir. 1973 yılının Mayıs ayında Mars, Fomalhaut üzerinden geçerken erkek (c?) olan ilk çocuğu doğmuştur. 1978 yılının şubat ayında Venüs ,Fomalhaut üzerinden geçerken kız (?) olan ikinci çocuğu doğmuştur. Bundan başka Jüpiter ile Fomalhaut kavuşumlarında değerli mülklerin sahibi olmuştur. Bu yorumlara eklenecek ilginç bir açıklama örnek kişinin eşinin denizci olması ve dünyevi değerlerin denizcilik alanında kazanılması ve ruhsal gelişimin de (dünyayı gezerek tanımak ve olgunlaşmak) deniz yolu ile olmasıdır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu