Faydalı Bilgilerİcatlar&Buluşlar

Yeni Mini Cooper Podvumda…

Yeni Mini Cooper Podvumda...

Yeni Mini Cooper Podvumda…

Hayatının her alanında tasarıma ve performansa önem verenlerin tutkusu MİNİ, tamamen yenilenen iç tasarımı ve geliştirilmiş dış görünümüyle yollarda.

Şık, güvenli, güçlü ve farklı… Küçük otomobil segmentine “premium” kavramını kazandıran MINI’nin ikinci jenerasyonu, yeni haliyle kalbinizi çalacak. Her bir detayın tek tek değiştirilip yenilendiği modelde MINI’nin ilk bakışta göze çarpan belirgin özellikleri korunmuş. Yeni MİNİ, klasik görüntüsüne sadece 6 cm eklenerek yenilenirken asıl değişim içeride yapılmış. Şanzımanlar, süspansiyon, direksiyon, frenler ve güvenlik sistemleri geliştirilmiş. MINI’ye, efsanevi go-kart hissini veren özellikler artık daha konforlu ve standartı daha yüksek…Gövdenin uc noktalarına yerleştirilen tekerlekler alcak ağırlık merkezi geniş diz alanı üstün yol tutuşu ile kendisine ayrı bir hava katıyor….Anahtarsız girişi sistemi start stop özelliği ve daha birçok yeni özellik yeni mini ile geliyor…

MİNİ hakkında…

⦁ MİNİ markanın ismi, “Cooper” ise model ismini belirtiyor.
⦁ Sir Alec Issigonis, 1959 yılında  küçük ve pratik bir otomobil yarattı.Zamanla Mini, günlük otomobilden  aksesuara, ardından da rallilerin değişmez kabhmcısına dönüştü. Mini’nîn güçlü yol tutuşu ve manevra yeteneğini ilk keşfeden, daha üstün standartta. Anahtarsız giriş sistemi ve “start/stop” düğmesi de çok pratik. Gövdenin uç noktalarına yerleştirilen tekerlekler, alçak ağırlık merkezi, geniş diz açıklığı ve üstün yol tutuş sayesinde yaşanan sürüş keyfi artıyor.

İki kez F1 Dünya Şampiyonu Teknisyen John Cooper oldu.1961 yılında sokakları turlayan ilk Mini Cooper, 997 cc motor hacmi ve 55 beygirlik güce sahipti.
91 beygir gücüne yükseltilen Cooper S1964-1967 yılları arasında Monte Carlo Rallisi ’nin yıldızı oldu.
Mini, 2000 yılına kadar tüm dünyada 5.3 milyon adet üretildi, 130 gazeteci tarafından Avrupa’da yılın otomobili seçildi.
Yol arkadaşınız MİNİ Cooper 1.6 It’lik motor seçeneğine sahip MİNİ Cooper, 0-100 km/s hızlanmasını 9.1 saniyede tamamlıyor ve 203 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Ortalama 5.8 lt/100 km yakıt tüketiyor. MİNİ Cooper’ın fiyatı 26.050 Euro.

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu