İnsan ve Yaşam

VJ Kendi İle Keyifli Bir Sohbet

 VJ Kendi İle Keyifli Bir Sohbet

10 yıla yakın süredir art arda gelen başarılı albümlerinin yanı sıra kariyer hayatında daha önce yaptığı modellik, VJ’lik, reklam yıldızlığı, dizi ve yarışma programlarıyla tanıdığımız. Kendi, son albümüyle yaza damgasını vurmakta iddialı.

Kendi’yi önce model ve VJ olarak tanıdık. Kendi, reklam filmle­rinin yanı sıra; Aşkına Eşkiya, Gurbet Kadınları, Cen­net Mahallesi gibi dizilerle de evlerimize misafir oldu. Sonra onu Evcilik Oyunu ve Benzemez Kimse Sana yarışmalarında izledik. Kariyerine müzik alanında devam kararı alan Kendi, art arda albümler çıkardı. Aksi Single ile başlayan müzik macerası, Voltaj, Postmo- dern ile devam etti. Aşka inanmaz single çalışmasıyla İspanya, Bulgaristan ve Türk­menistan müzik kanallarında yayınlanan HİT’S Chart listesinde, aralarında Beyonce, Kesha, Miley Cyrus ve Shakira’nın da olduğu en iyi 40 şarkı arasına girmeyi başardı. Bu başarıyı, Oh Oh ve Kovuldum albümleri takip etti.

Tüm projelerinde birbirinden değerli mü­zisyenlerle çalışan Kendi, küçük yaşların­dan bu yana hem müziğe hem spora tut­kulu. Bu iki tutkusunu birleştirdiği yeni projesi ise yapımcılığını kendisinin üst­lendiği ve Türkiye’nin önde gelen DJ’leriyle işbirliği yaparak çıkardığı Summer Workout Hits 2017, spor yaparken enerji­nize enerji katacak parçalardan oluşuyor. Albümünün daha dumanı tutarken gö­rüştüğümüz Kendi ile albümünden, ka­riyerinden, müzikten, spordan konuştuk.

Birçok kariyer şapkanız var. Bunlardan kısaca bahsedebilir misiniz?

Aşkla yaptığım tüm işlerimi; müzik, par­füm atölyesi, kozmetik ve organizasyon olarak kurumlaştırdım. Müzik sektörü­nün farklı arayışlar içinde olduğunu fark eden bir yapımcı olarak kaliteli ve sağ­lıklı yaşamı müzik ile birleştiriyorum. İlk profesyonel çalışmam Aksi Single’ı 2009 yılında çıkardım. 2014 yılında Kendi Mü- zik’i kurdum, albümlerimin prodüktör ve yapımcı kimliğini de üstlendim. 2014 yılında Müzik şirketim ile eş zamanlı ola­rak Kendi Cosmetics’i kurarak Türkiye ve dünya pazarına kozmetik ürünlerimi pazarlıyorum, iki yıl önce parfümün baş­kenti olarak bilinen Grasse bölgesinde tamamladığım “Koku ve itibar” eğitimi­nin ardından bir parfüm atölyesi kurdum, kurumsal firmalara koku danışmanlığı yapıyorum. Aynı zamanda tasarım koku­larla oluşturulmuş kişisel bakım ürünleri­min de satışını yapıyorum.

Müzik hikayeniz nasıl başladı? Bugüne dek neler yaptınız müzik alanında?

Müzik hikayem çocukluk yıllarımla baş­ladı, ailem iyi bir müzik dinleyicisidir, bu­nun faydalarını hayatımda çok görüyo­rum. Büyük bir aşkla şarkı söylüyorum, elektronik ve füzyon müziklerine ayrı bir tutkum vardır. 2009 yılında Aksi Single’da pop müziği rap, rab ve lokal mü­ziklerle harmanlayarak farklı bir iş ortaya çıkardık, üç hafta MTV müzik listesinde bir numarada kaldı. 2011 yılında Postmodern albümü ile pop müziğe farklı bir nefes kattık, listelerin üst sıralarında yer alan “Lalale” ve “Kelden Adam” hitleri bu albümden çıktı. 2014 yılında yapım­cılığını ve prodüktörlüğünü de üstlendi­ğim “Aşka İnanmaz” şarkısı İspanya, Türk Cumhuriyetleri, Bulgaristan gibi ülkeler­de başarı yakaladı. Ardından “Oh Oh” ve “Beyaz Sevda” ve son olarak “Karar” hilit­lerini çıkardım.

Yeni albümünüzü anlatır mısınız?

Summer VVorkout Hits 2017, Kendi Mü- zik’in çıkardığı ilk derleme yapım. Albü­mün müzikleri Türkiye’nin önde gelen DJ’leri Erdinç Erdoğdu, Coşkun Gürsel,Ahmet Polat, Erdinç Akbulut, Zafer Eri­şen, Tarık Sarul ve Eren Ab gibi önemli DJ’lerin ellerinden çıktı. Spor yaparken motivasyonu artırmaya yönelik şarkılar­dan oluşan bir proje albümü.

“İŞİMİ AŞKLA YAPIYORUM”

“Müzik sektörünün farklı arayışlar içinde olduğunu fark eden bir yapımcı olarak kaliteli ve sağlıklı yaşamı müzik ile birleştiriyorum. İlk profesyonel çalışmam Aksi Single’ı 2009 yılında çıkardım. 2014 yılında Kendi Müzik’i kurdum, albümlerimin prodüktör ve yapımcı kimliğini de üstlendim. 2014 yılında Müzik şirketim ile eş zamanlı olarak Kendi Cosmetics’i kurarak Türkiye ve dünya pazarına kozmetik ürünlerimi pazarlıyorum. İki yıl önce parfümün başkenti olarak bilinen Grasse bölgesinde tamamladığım “Koku ve itibar” eğitiminin ardından bir parfüm atölyesi kurdum, kurumsal firmalara koku danışmanlığı yapıyorum. Aynı zamanda tasarım kokularla oluşturulmuş kişisel bakım ürünlerimin de satışını yapıyorum.”

Yaz aylarının yaklaştığı şu günlere he­pimiz harıl harıl spor salonlarında vü­cudumuzu yaza hazırlamaya çalışıyo­ruz. Bazıları pilates bazıları spinning ile vücudunu forma sokmaya çalışadursun, aslında sporda özgüvenimizi sağlayacak ve motivasyonumuzu yükseltecek tek şey müzik.

Albümün motivasyon artıracak özelliği var dediniz, Bu konu ile ilgili profesyonel bir destek aldınız mı?

Proje bittikten sonra Athletic House’un kurucu ortağı Yrd. Doç. Türker Bıyıklı ile paylaştık. Türker Bıyıklı, sporcu sağlığı, sportif performans geliştirme, fitness, sağlıklı yaşam koçluğu alanında Türki­ye’yi dünyada temsil eden başarılı bir eğitmen. Summer Workout Hits 2017’de olan her şarkı ile ilgili farklı bir koreografi hazırlayarak projedeki şarkıların şeker hastalarından tutun, hamilelik öncesi ve sonrası spor, mide ameliyatı geçiren kişi­lerin ameliyat sonrası projemize, i şar­kıları dinleyerek, nasıl form tu akları ile ilgili bilgiler verdi.

Sizin sporla aranız nasıl? Hangi sporları yapıyorsunuz?

Sporla aram gayet iyi, şimdilerde Workout Hits 2017’yi dinleyerek haftanın beş günü spor yapıyorum.

Kendinize ayırdığınız vakitlerde neler yapmaktan hoşlanırsınız?

Spor yapmaktan çok keyif alıyorum bunların dışında sergileri gezmek, seya hat etmek, yeni tatlar keşfetmek ve fo toğraf çekmek ah bir de Yogal

Kaynak:Kadolife Derğisi

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu