Saglık

Üzüm Sirkesi

 Üzüm Sirkesi

Yorgunluk ve halsizlikte tavsiye edilir.Üzüm suyundan gelen potasyum gibi önemli mineraller sayesinde kanın temizlenmesinde yardımcı olur.Bademcik, ağız ve diş et intihaplarında günde en az 3 kez gargara yapılır.Antioksidan içeriği ile mikrop kırıcı olarak, grip, nezle, boğaz ağrısı ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda kullanılır, içeriğindeki enzimler sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve hazmı kolaylaştırır. Kemikleri güçlendirir. Varislere ve siğillere sirkeli bez konduğunda iyi gelir. Yorgunluk ve uykusuzluğa iyi gelir.

21 GÜN ARALIKSIZ DEVAM EDİLMEDİLİR.

Kullanımı: Ayak bakımı için bir kaba konulan ılık suya bir bardak üzüm veya limon sirkesi ve varsa kaya tuzu eklenir. Ayaklar yaklaşık 20 dakika bu suyun içerisinde bekletilir. Vücut yorgunluğunun, ayaklardaki mantar ve kokunun giderilmesinde yardımcı olur.

İçilerek kullanımı: Tok karnına veya öğün arasında bir kahve fincanı üzüm sirkesi, ılık suya bir tatlı kaşığı bal ile günde iki kez kullanılır.

DİKKAT: HER İÇİLEN SİRKE OLMADIĞI GİBİ, HER SİRKEDE İÇİLEBİLİR DEĞİLDİR. KESİNLİKLE İÇİLEBİLİR OLDUĞU BELİRTİLEN SİRKELERİ TERCİH EDİNİZ. İÇİLEBİLİR SİRKELER. DOĞAL FERMANTASYON İLE ELDE EDİLEN SİRKELERDİR.KULLANIMDA ZORLANANLAR: MEYVE SUYU. BAL VEYA SU İLE TÜKETEBİLİR. ŞEKER HASTALARI SU İLE SEYRELTİP İÇMELİDİR. (TÜM SİRKELER İÇİN)

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu