Teknoloji&Bilim

Star Wars şimdide oyun dünyasında…

Star Wars, ya da Türkçe adıyla Yıldız Savaşları, dünyanın en popüler film serileri arasında zirvede yer alıyor. Hem hayranlarının bağlılığı hem de halen devam eden bir hikaye olması, Star wars’un değerine değer katıyor. Bu kadar değerli bir marka, doğal olarak mobıl oyun yapımcılarının da ilgisini çekiyor. RPG fbrmatındakı Star Wars: Galaxy of Heroes, sadece Star Wars hayranlarına değil tüm mobil cihaz sahiplerine keyifli zaman yaşatmayı vadediyor.
Oyunda oyuncular, Star Wars galaksisinden karakterleri ve gemileri toplayarak kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyor. Verilen görevleri yerine getirdikçe daha fazla karaktere ulaşmak mümkün oluyor. Oyunu anlatırken “karakter toplama” yerine “kart toplama” ifadesini kullanmak da yanlış olmayacaktır. Zira karakterler veya gemilerin hepsi kart olarak oyunculara geliyor. Oyuncular verilen görevleri yerine getirmeleri sonucunda kazandıklarıyla hem yeni kartlar edinebiliyor hem de mevcut kartlarının özelliklerini gelıştırebılıyor
Günümüzdeki pek çok oyunda olduğu gibi Star Wars: Galaxy of Heroes’da da oyunculara ilk olarak oyun hakkında bilgiler veriliyor. Kontrol araçları ve savaşların nasıl gerçekleştiğini bu bilgilendirme seansı sayesinde görmek mümkün oluyor. Oyunun ilk aşamalarında oyunculara sürekli olarak bir sonraki adımlarının ne olması gerektiği konusunda yönlendirme yapılıyor. Bu yönlendirme sayesinde oyuncular ilerleyen aşamalarda yapacakları konusunda önceden fikir sahibi olabiliyor.
Star Wars: Galaxy of Heroes deneyiminin temelini oluşturan savaşlar, oyuncuları yormadan eğlendirmeyi başarıyor. Hamlelerin sırayla yapılması kimilerine garip gelen bir durum olabilir. Ancak böylelikle oyun daha derli toplu ve mantıklı biçimde oynanabiliyor. Üç aşamada oluşan savaşlarda oyunculardan her aşamada karşılama çıkan düşmanlarını alt etmeleri isteniyor. Üç aşamanın da geçilmesinin ardından savaş sona eriyor ve oyuncular ödüllerini alıyor. Savaş sırasında oyuncuların kontrol ettiği karakterlerin her birinin kendine özgü saldın yöntemleri i bulunuyor. Bu yöntemlerden biri daha normal ölçülerde hasara yol açarken, “imza hareketi” olarak nitelenebilecek saldınlarla karşı tarafa daha fazla zarar verilebiliyor. Bu da savaşın sona ermesini hızlandırıyor.Pek çok mobil oyunda olduğu gibi Star Wars: Galaxy of Heroesta da uygulama içi satın alma yöntemiyle kısa sürede daha güçtü karakterler toplamak veya mevcut karakterleri dddi ölçüde güçlendirmek mümkün, özellikle belli bir noktadan sonra bu kaçınılmaz bir hâl alabiliyor.

Savaş sırasında oyuncuların kontrol ettiği karakterlerin her birinin kendine özgü saldın yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemlerden biri daha normal ölçülerde hasara yol açarken, “imza hareketi” olarak nitelenebilecek saldınlarla karşı tarafa daha fazla zarar verilebiliyor. Bu da savaşın sona ermesini hızlandırıyor.

Star Wars hayranlarının Star Wars: Galaxy of Heroes’u keyifte oynayacaktır. Ancak seriyle fazla haşır neşir olmayanlann da oyunun sunduğu deneyimden keyif alacağını söylemek pek de yanlış bir önerme olmayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu