Saglık

Şeker Tatlı Krizinden Kurtulmak için…

Şeker Tatlı Krizinden Kurtulmanın 3 Basit Yolu

Şeker kilo alımına, enerji düzensizliklerine ve erken yaşlanmaya neden olur. Tatlı şeyleri bırakmak için yardıma ihtiyacınız mı var var?

Konunun uzmanı olan beslenme uzmanlarının vermiş oldugu bilğilere göre bunun için bazı önlemler almalı ve yediğimiz içtiklerimize gereken önemi ve dikkati göstermemiz gerekmekte konunun uzmanları bize yardım eli uzatıyor ve konuyu olabildiğince açıklamaya çalışıyor bunun yapamamız gereken bir kaç şey var işte bunlardan bir kaçı.

Şekere karşı çay ve kahveye dikkat!

Çok fazla kafein,kortisol ve adrenalin salgılanmasına neden olarak vücudunuzun  şeker istemesine yol açan enerji düzensizliklerine yol açar.

Şekere karşı Kromiumlu besin takviyesi

Kromiumlu kandaki glikoz  seviyesini destekleyen bir mineraldir. Bu sayede kandaki düşüşleri düzenleyerek vücudun şeker isteğini engeller.

Şekeri bırakın atıştırmalıkları değil

Öğünler arası sağlıklı bir atıştırmalık, şeker seviyenizin çok aşağı  düşmesini engeller. Mesela  4 adet yulaflı kurabiye tüketmeyi deneyebilirsiniz.Yada şekeri direk olarak doğal yoldan almayı deneyebilirsiniz yani şeker oranı yüksek gıdalar tüketerek örneğin kaysı,şeftali,muz vb. gıdalar ile vucudunuzun ihtiyacı olan şeker miktarını saglayabilir bu sayede hemi şeker tatlı kirizinizi bastırmış olursunuz hemide dogal yoldan sağlıklı bir şekilde beslenmiş olursunuz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu