Saglık

Sağlıklı Patlamış Mısır Ama Nasıl ?

Sağlıklı Patlamış Mısır Ama Nasıl ?

Patlamış mısır sanıldığının tersine yararlı mı zararlımı peki öyle birşey varsa bu nasıl olacak
Patlamış mısırı sağlıklı şekilde hazırlayarak gönül rahatlığı ilede tüketmeniz mümkün olacaktır.
Gün geçmiyor ki zararı dokunan yemekleden çekindiğimiz, lakin lezzetine mağlup düştüğümüzde de korka korka  yemiş olduğumuz bir yiyecek daha eklenmesin sağlıksız gruba geçenler hanesine…

Patlamış mısır; ismini söylerken dahi insanın burnuna kokusu geliyor resmen. Sizlerede  oluyormuı bilmiyorum, ama ne zaman canım film seyretmek istese bunun asıl sebebi patlamış mısır kokusunun bir yerden, belkide zihnimden burnuma geliyor olmasıdır.

Peki bu mısır nasıl olacak  da sağlıklı olacak
Kendimizi bildik bileli cips yemeyin, patlamış mısırdan uzak durun ikazları söylendi durdu her zaman kulaklarımıza. Fakat biz bu söylenlere aldırış etmeden mısırdan uzak duramadık.

Mısır genel anlamıyla aslına bakarsak tamamen ve lif içerme yönünden epey zengin bir gıda. Eeee biz de bütün rejimlerde, sağlıklı beslenme listelerinde en fazla lif ve gıda aradığımıza gore, buraya dek tamam.

Buradan itibaren başlıyor esas serüven…

Sağlıklı patlamış mısır önerileri
Şöyleki ki, patlamış mısır sıhhatli olabiliyor, amma şartları sağlamış olduğunuzda.Deniz tuzu sayesinde buharda patlattığınız mısırlar  oldukca sıhhatli olmaktadır. Bir defa paket ürün olmaz, sizin mutfakta kendinizin yapmış olması gerekmekte.

Bu rejim özellikli rejim için kabul edilen . Bundan dolayı bu şekilde hazırlanmış olan patlamış mısır 30 kalori. Tuz ilaveetmek isterseniz de kesinlikle deniz tuzu olmalıdır.Fakat kalori hesabı rejim yada diyet derdiniz yoksa o vakit da azda olsa tereyağ ilede fırınlanmış patlamış mısır önermemiz mümkün olacaktır.

O vakit burnumuza leziz kokular dolduğuna görede bir film güzel gider şöyle sağlıklı patlamış mısır ile birlikte…

Şimdi ağız tadıyla yiyebilirsiniz afiyet olsun……

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu