Saglık

SAĞLIK İÇİN UZAK DUR!

SAĞLIK İÇİN UZAK DUR!

Sağlıklı olduğu söylenen şu şeylerden kaçınmalısınnedeni ise kesin olarak faydalarının varlığı kanıtlanmış değiller. Bunların sana faydasından çok zararı olabilir.

Kulak Temizleme Mumu

İçi delikli bir mumu yakıp diğer ucunu kulağa sokunca vakum etkisi göstereceğini ve kulağı temizleyeceğini düşünmek, daha ziyade cilt yanığına davetiye çıkartmaktır.Özelliklede bilincsiz ve dikkatsizce kullanılırsa yüzde boyunda çeşitli yanıklara bile neden olabilir.

Şelasyon Terapisi

Sertleşen damarların tedavisinde ve içeriğinde civa bulunan kimyasalları
bedenden atmak için kullanılan bu terapi yönteminde, birtakım ilaçlar vücuda enjekte edilir. (Evet, iğneyle kan dolaşımının içine karıştırılır.) Ancak bu yöntem FDA tarafından onaylanmıyor. American Heart Association ise, böbreklere zarar verebileceği konusunda hastaları uyarıyor.

SAĞLIGIN İÇİN UZAK DUR!

Kombu Çayı

İçinde az bir miktar alkol bulunan bu çay, detoks modası sayesinde adını duyurmaya başladı. Ancak sağlık için herhangi bir yaran bulunup paket kısa sürede bozuluyor ve pek de hoş olmayan rahatsızlıklara neden olabiliyor.bulunmadığı henüz bilinmiyor. Aynca, evde hazırlanmak üzere alınanürünlerin büyük kısmı bozuk çıkabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu