Aşk-İlişkiler Evlilikİnsan ve Yaşam

Paragöz Kadın

Paragöz Kadın Tipindeki Kadınlar

Eş seçiminde maddiyata önem verir. Türlü dolaplar çevirip istediği erkeği elde etmiş kadın tipidir. İstediği erkek paralı olan erkektir. Yakışıklı, çirkin, yaşlı, genç olması fark etmez. Parası olduğu sürece o kişiye büyük bir aşkla bağlıdır. Bu kadm evlenmez, sanki şirket kurar. En büyük silahı kadınlığıdır. Tipik cümlesi, “Bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor, acayip zengin!”dir. Erkekleri cüzdanlarındaki para ile değerlendirir.

Eğer eşi ona ihtiyacı olan şeyleri sağlayamıyorsa, geçimsiz ve çekilmez olur. Para onun için her şeydir. Para varsa eşiyle iyi geçinir, ancak parasızlık durumunda erkeğine hayatı çekilmez hale getirmekte çok başanhdır. Tuttuğunu koparmasmı bilir. Zeki, mantık-b ve gerçekçidir. Makyaj yapmadan bakkala bile git-

Bakımlıdır. Sabah uyanır uyanmaz ilk işi gözleri-ne rimel sürmektir. Dış görünüşü için her şeyi yapar.Mücevheri pek sever. Genelde kocasıyla vitrin önlerinde gezer ve “Aaşkım bu ne kadar güzel, aaşkım bu ne kadar zarif, a aşkım bak şu harika şey ne kadar ucuz…” gibi cümleler kurar. Kollarma bilezikler, boy. nuna kolyeler, kulağına küpeler takar. Aklı fikri değer li takılardadır. Birini çıkarır öbürünü takar. Hatta bazen de üçünü beşini bir arada takar.
Erkek gibidir, veresiye alışveriş eder. Borç takmadığı esnaf yoktur. Yakalanacağını anlayınca mekân  değiştirir. Koca taksit ödemekten illallah eder. Dışa dönüktür. Oldukça aktif bir toplumsal hayata sahiptir. Çok çabuk ilişki kurabilir, ama bu ilişkiler çoğunlukla  dayanıksızdır. Topluluk içinde bulunmaktan ve kendini göstermekten hoşlanır. Rahat, neşeli ve eğlenceye düşkündür. Ne istediğini bilir ve bunu başarmak için elinden gelen her şeyi yapar, her yola başvurur.

Bir yere gidileceği zaman asla zamanmda hazır olamaz. “Ay ne giyeceğim, bu takı bu kıyafete oldu mu ya, makyajım nasıl, ya giyecek doğru dürüst kıyafetim de yok ki zaten…” gibi cümlelerle adamı bekletir de bekletir…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu