Güzellik

Muhteşem Saçlar İçin Bunlara Dikkat

Muhteşem Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yalnız bakım rutini haline getirmek suretiyle evinde yapabileceğiniz basit birk aç uygulama sayesinde her daim muhteşem görünümlü saçlara sahip olmanız mümkün.

Gösterişli, ışıltılı, oldukca mükkemmel ve sıhhatli saçlara sahip bayanların sırrı sadece kuaförde yaptırdıkları bakımlar  değilir. İşte muhteşem saçlara sahip bayanların saç sırları.

Saçlarda Kırıklara İzin Yok

Her iki veya üç haftada bir saç uçlarındaki kırıklara saçlarından alırlar. Böylelikle saçları dahada sıhhatli uzamaya ara vermeden devam etmektedir.

Saçlara Düzğün Kesim Önemli

Muhteşem saçlara sahip bayanlar ilk olarak  düz saç kesimine sahiptirler. Düzğün saç kesimi ile beraber saçlarını uykudan uyandıklarında düzeltme greğibile hissetmezler

Nekadar Az İşlem Bir Okadar Sağlıklı Saçlar

Saçlarınızla nekadar az uğraşırsanız onlara bir okadar iyilik etmiş olursunuz.Buna saçlarınızı taramak bile dahildir.

Saç için Şampuan Seçimi

Şampuan secerken en önemli dikkat edeceğiniz nokta sülfat içermeyen şampuan yardımı ile saç köklerine  kadar parmaklar yardımı ile masaj uyğulayarak  saçlarınızı yıkayın ardındada ılık suyla durulayın.

Saçları Nemlendirme

Burdada dikkat edilimesi gereken saçları şampuan ile yıkamadan önce nemledirici krem kullanarak saçların nemlenmesini sağlarlar bu sayede saçlarda aşırı nemlanmenin ve kurumanın önüne gecerek seçlarındaki kırılganlığı önlemiş olurlar.

Saç Derisine Bakım

Saçlar için bu saydıklarımız kadar bir önemliside saç derisi ve saç derisini sağlığıdır bu bakım kesinlikle ihmal edilmemeli susam yağı,çay ağacı yağı,keten tohumu yağı,çörekotu ve sarımsak yağı ile saçlar yıkamadan kısa bir süre önce saç diplerine masaj yaparak güzelce nemlendirilmelidir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu