Kadın-Moda

MODA DUAYENİ AYŞEGÜL KÖKSAL,YASEMİN ÖĞÜN MODA ÜZERİNE

MODA DUAYENİ AYŞEGÜL AFACAN KÖKSAL

İLE YASEMİN ÖĞÜN MODA ÜZERİNE

INSTAGRAM’DA @MODATUTKUSU SAHİBİ VE MYBESTFRIENDS MARKASININ KURUCULARI AYŞEGÜL AFACAN KÖKSAL İLE YASEMİN ÖĞÜN MODANIN KENDİLERİ İÇİN ÖNEMİNİ ANLATIYORLAR

Kendinizden bizlere bahsedebilir misiniz?

“Her ikimiz de işletme mezunuyuz. Sektörde uzun yıllar üst düzey yönetici olarak çalıştık. Moda ve stil her daim tutkunu olduğumuz bir alandı. Aynı zamanda kişisel gelişim üzerine yoğunlaştığımız bir dönemdeydik. Tutkularımızı aynı çatı altında toplamak üzere önce moda tasarım okumaya başladık eş zamanlı olarak moda editörlüğü ve kişisel gelişim alanında da eğitim aldık. Tüm bu öğrenimler ile kişilerin önce içsel stillerini anlamak, duygusal bütünlüğü ile tamamlamak ve ardından kalıcı bir stil oluşturmak için bir sistem kurduk.”

Modanın hayatınızdaki yeri nedir?

“Tutkumuz, işimiz, eğlencemiz, anımız, geleceğimiz.. Moda ve stil bizim yaşam biçimimiz.

Peki, stilinizi nasıl tanımlarsınız?

‘Bizim stilimizde ön planda daima kadının kendisi olmalı, kıyafet aksesuar ayakkabı çanta, bütünü tamamlayan ve kadının özgün stilini yansıtan parçalar olmalı. Tek parça ile şıklıktan yanayız. Elbette bazı parçaların vurucu olmasını seviyoruz.

Bu vurucu parçalar da bizde genellikle ayakkabıyı bir aksesuar olarak kullandığımız zaman ortaya çıkıyor. Kısacası görünümü tamamlamak için zaafımız olan belirli bir aksesuardan bahsedemeyiz, stili tamamlamak için gerekli olan ne ise onu kullanırız.”

Vazgeçilmez aksesuarlarınız?

Kolye küpe ve tabii ki saat olmazsa olmazımız

Kolye küpe ve tabii ki saat seçimi yaparken sizce neler dikkat edilmeli? “Kolye küpe ve tabii ki saatt zamansız bir aksesuar, aksesuardan da öte bir ihtiyaç aslında. Saat seçimi yaparken iyi araştırmaya ve referans almaya özen göstermek gerekir. Sürekli kullanacağımızı göz önünde bulundurup gerçekten sevdiğimiz parçalara yatınm yapmayı seviyoruz.”

Zamanın sizin için önemi?

“Zaman anı anında yaşamak, yettiği kadar yaşamak ve hızla akıp gitmesine aldanmadan doya doya yasamak… Zamanın önemini başka nasıl açıklayabiliriz ki?”

Geçmişe yolculuk yapma şansınız olsa…

“Geçmişe yolculuk yapmak ikimizin de çok tercih ettiği bir şey değil aslında, daha çok geleceğe meraklıyız, yeniye ve keşfedilmemiş olana odaklanıyoruz.”

Boş vakitlerinizde neler yapıyorsunuz?

Çok fazla boş vaktimiz olmuyor. Çok yoğun çalışıyoruz, spor yapıyoruz, işin dışında çocuklarımızla kaliteli vakit geçirmeyi, dostlarımızla keyifli akşam yemeklerine gitmeyi seviyoruz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu