Kültür-Sanat

Marslı

Marslı

Şu sıralar yeni bir kitap okumayı düşünüyorsanız bu kesinlikle Marslı olmalı. Okurlarına da bu kitabı onermeden kendimi alıkoyamadım. Şu sıralar önde gelen kitapçılarda Marslı’nın çok satanlar listesinde olması aslında şaşırtıcı değil. Kitap Andy Weir tarafından kaleme alınmış.

15 yaşından beri programcılık ile uğraşan ve halihazırda yazılım mühendisi Andy Weir. Yazar; ilk kitabı olan Marslı’yı, internette yayınladıktan sonra büyük bir ilgi gören kitabın yasal haklarını edinerek basılıyor. Okurlarından olumlu yorumlar alan kitap için da­hası da var. Kitabın aynı zamanda filmi çekiliyor. Yönetmenliğini Rid­ley Scoot’ın üstlendiği filmin Kasım 2015’te vizyonda olması bekleniyor.

Ayrıca Goodreads okurlarına göre kitap, 2014’ün en iyi bilim kurgu romanı. Bu prestijli ödül, kitabı çekici kılan nedenlerin arasında muhakkak. “O Dünya’nın en ünlü insanı. Sorun şu ki, Dünya’da değil.” Kapak yazısı ile raflarda yerini alan kitap Türkiye’de İthaki yayınlarından çıktı. Ve Emre Aygün’ün çevirisi ile okurlarını bekliyor. Şimdiden iyi okumalar. Bilimle kalın.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu