Haberler

Kü­çükçekmece Çocuk Üniversitesi

Önce zengin hayal dün­yalarında tasarlı­yor sonra minik elleriyle parçaları birleştiriyorlar. Üret­tikleri birbirinden ilginç özelliklere sahip robotlar ise görenleri hayrete düşürüyor. Üstün zekalı ve yetenekli çocuklar, yaşıtlarına benzemeyen bir eğitim dinamiği içindeler. Onlara bu sıra dışı okul hayatının kapılarını aralayan ise Küçükçek­mece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Be­lediyesi, Küçükçek­mece Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatih Sultan Vakıf Üni­versitesi ortaklığıyla hayata geçen bir proje.

Dahi çocuklara ev sahipliği yapan Kü­çükçekmece Çocuk Üniversitesi, gele­ceğin doktorları, mühendisleri ve bilim insanlarının yetişmesine ön ayak olan bir eğitim kurumu.

‘Bilimsel bir müfredat oluşturula­bilir mi?’ sorusuna cevap aramak için kurulan üniversitede; cumartesi, pazar ve okul dışı serbest zamanlarda eğitim­ler veriliyor. Çocuklar buradan aldıktan eğitimler sayesinde hem erken yaşta ye­teneklerini keşfediyor, hem hayata hazırlanıyor.

Çocuk üniversitesi, 6. sınıf öğrencisi Yasin Akyüz’e şimdiden beyin cerrahı olma hayalleri kurdurmaya başla­mış. Yaptığı her robotla öğ­retmenlerini şaşkına çeviren Yasin, hep daha iyisini ya­pıp hayaline bir an önce ka­vuşmak istiyor. Minik dahi, okuldaki aktiviteler sayesin­de hem hayal gücünün hem mekanik beyninin geliştiğini söylüyor. Gelecek planları ya­pan miniklerden biri de Ha­tice Duygu. 0 da büyüyünce cerrah olmak istiyor. Hati­ce’ye göre çocuk üniversitesi, eğlenceli bir eğitim sistemi­ne sahip ve bu okuldan geri

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu