Kadın-Moda

Kışa birlikte ne giymeliyiz…

Geçtiğimiz ay itibariyle ıslak ve serin yüzünü göstermeye başlayan yağmurun renkli yüzünü gözler önüne sermek için kolları sıvıyoruz. Gökyüzünden özgür ve umarsızca dökülen su damlalarına uyum sağlamak hiç zor değil. Yağmuru çok seven ve yağmur olmadığında amacını yitiren o kostümleri giy, aksesuarları kap ve ıslak sokak sahnesinde kendini göster.
Yıllardır bıkıp usanmadan her türlü atmosferde bilumum kombinasyona ayak uydurmaya çalışan kot ürünlerin – kızlara göre – en anlamlılarından kot etekler, son yıllarda 70’lerdeki tavrına geri döndü. Yüksek bel, diz altına uzanan boy ve ortada hizalanan düğmeler. Yağmurda çoraba ihtiyaç duymaman için yegane boyutlar bu etekte. Hem de evaze kesim nedeniyle hayli rahat.
YAGMURLUK KAPŞONLU TERCİH SEBEBİ
Yaz mevsimi, vedasının sinyallerini kimi zaman bardaktan boşanırcasına yağan yağmurlarla verir. İşte böyle bir yağmura denk gelmeden önce ‘bir şey olmaz hava nasıl olsa sıcak” demişsen, yandın! öyle ki iki seçeneğin var ya bir yere girip yağmurun dinmesini bekleyeceksin ya da en yakın bakkala gidip aldığın battal boy çöp torbasında kafan için bir delik açıp onu üstüne geçireceksin, özetle sen sen ol hava tahmininde su sesi duyduğunda yanına almak için su geçirmez ve renkli bir yağmurluk edin.
HIRKA
En az 30 gece pijama üstüne giyilmiş ve birlikte uykuya dalınmış tuhaf renkli hırkaların sadece Nirvana solisti Kurt Cobain’e yakıştığını sanmayın. Özellikle hafif ılık yağmurlu günlerde avuç içlerine uzanmış kollarıyla masumiyetin sembolü haline gelmiş hırkalarınız kot, etek, şort üstünde sizleri tüylerinizin diken diken olmasından alıkoyar ve sıcak tutar. Ayrıca bu hırka ve yukarıda adı geçen diğer ürünlerle bir araya gelmiş kombinasyonu seni “kimse umurumda değil” tavrına sokar ki istesen olmaz bulamazsın.
ÇİZME: HER AN GEREKEBİLİR
İtiraf Et! Kate Moss giymeden önce plastikliği yüz metreden belli olan yağmur çizmelerinin sadece benzin istasyonu veya inşaat şantiyesinde giyildiğini sanıyordun. Aslında ne olursa olsun ayağının asla ıslanmamasını veya ortamın ıslak ve kuru detaylarıyla haşır neşir olmamasını sağladığı için bir yağmur çizmesine sahip olman iyi olabilir. En doğalı sarı olsa da sen biraz yapaya kaçabilirsin, en nihayetinde bir noktada her çizme kahverengiyle tanışacak.
ŞEMSİYE:
Tarz ile şemsiyenin ne alakası var deyip geçme. Üzerinde hangi kıyafet, ayağında hangi ayakkabı olursa olsun başının üstünde tuttuğun o yağmur koruyucusu asıl noktayı koyar. Yani sen, dizleri yırtık kotun ve beyaz tişörtünle sadeliği çekici hale getirdiğini sanırken, sokağa çıkarken yanına almak zorunda kaldığın kırmızı gül desenli şemsiye konuyu kapatabilir. Evde her zaman düz renk, çabasız ve uyum sağlayabilen bir renk ve [ dokuda şemsiyen olsun ki sana her an eşlik edebilsin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu