Saglık

Kış hastalıkları ve aromaterapi uygulamaları

Kış hastalıkları ve aromaterapi uygulamaları

Kışın daha çok görülen boğaz enfeksiyonu, grip, nezle, soğuk algınlığı, öksürük gibi rahatsızlıkların giderilmesinde aromaterapi çok etkili oluyor. Antibakteriyel ve antiviral etkisi çok yüksek Çay ağacı – Tea tree (Melaleuca Alternifolia), Biberiye (Rosmarinus officinalis) ve Kekik (Thymus vulgaris) Esansiyel Yağları ile nefes açıcı ve analjezik etkileri olan Okaliptüs (Globulus Eucalyptus) ve Nane (Mentha piperita) Esan-siyel Yağları sayesinde, kış hastalıklarına karşı koruma sağlanabilir.

Florame Organik Tea tree – Çay Ağacı Esansiyel Yağı (Melaleuca alternifolia)

1 çay bardağı içine konan 2-3 damla Tea tree (Melaleuca alternifolia) ile hazırlanan karışım ile gargara yapılır. 3-4 saat aralıklarla günde 3-4 kez uygulanır.

Florame Organik Okaliptüs Esansiyel Yağı (Globulus Eucalyptus)

Kaynamış su içine konan Okaliptüs Yağı ile inhalasyon yapılır. 3-4 saat aralıklarla günde 3-4 kez uygulanır.

Florame Organik Biberiye Esansiyel Yağı (Rosmarinus officinalis)

Tatlı Badem Yağı içerisine konan, Biberiye Yağı ile hazırlanan karışım ile göğüs bölgesine masaj yapılır. Masaj sonrası, ılık pamuklu bir havlu ya da bezin göğüs bölgesine konulması önerilir.

Florame Organik Limon Esansiyel Yağı (Citrus limon)

Organik Sertifikalı Florame Limon Kabuğu Esansiyel Yağı, havadaki bakterileri temizleyici özelliğe sahiptir. Hava yayıcısında naneyle birlikte kullanıldığı zaman hoş bir koku yayarak havayı tazeler ve işyeri-nizde ya da evinizde bir ferahlık ve temizlik havası estirir.

Önemli!

Bu etkilerin elde edilebilmesi için, yağların organik tarımdan elde edilmiş olması ve saf (daha ucuz ya da daha kolay elde edilen başka bir yağ ile seyreltilmemiş) olması çok önemlidir. Bu özellikleri taşımayan yağlar, istenen sonuçları veremez. Uygulama öncesi eczacınızdan bilgi alıp, doğru yağlar ile doğru uygulama yapmanız önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu