Saglık

İşe Yarıyorlar.Müzik ve Masaj

Sizlere Şaşırtıcı Gelebilir Fakat İşe

Yarıyorlar.Müzik ve Masaj

Fazla iyi bilinmekte olan şu iki rahatlama tekniği, hemen hemen tam olarak daha anlaşılmamış olağanüstü şeyler olabilmektedir.

Masaj Terapisi

Eğer uzun ve sıkıntılı bir günün peşinden akşam eve geldiğinde evde sırtına masaj yapılıyorsa,dokunulmanın ne denli büyük bir huzur verici gücü olabileceğini farkına varmışsındır. Geleneksel doktorlar masajı rahatlık verebilen bir spa deneyimi  zannediyor olsada, tipik İsveç masajının dahi tansiyonu düşürüyor oldugu bilimsel olarak kesin olarak kanıtlanabilmiş durumdadır.Artık bir çok sağlık kurumunda üniversitede bukonuda çalışmalar yapılmakta ve konunun insanlar tarafından daha iyi şekilde öğgrenilmesi için çalışılmaktadır.

Müzik Terapisi

Kendine gelmek istiyor olduğun vakit Beyonce dinlemenin bir sebebi olmalıdır: Müzik dinlemek, tıpkı sex ve yemek yereken olduğu gibi beynin zevk merkezini aydınlanmasını sağlar. Ezgiler,dinlenilmekte olanmüzik kalp ritminde ve bedeninalış verişinde değişiklik meydana getirir.Bu ise vucudun daha dengeli bir hale gelerek üzerinde bulunan stresten baskılardan arınarak daha zinde bir duruma gecmesini sağlamış olur.

Yapılmış olan bilimsel çalışmalarda, müziğin stresi ve anksiyeteyi büyük oranda giderebildiği sonucuna varılmıştır. Dahada çarpıcı bir şeyi açıklayalım: Müzik, beyninde hasar meydana gelmiş fertlerin tekrardan konuşabilmesine destek yardımcı olabilmektedir. ( Artık çogu piskiyatri merkezinde müzikten bukonuda destek alınmakta hastaların iyileşmesi için müzik kullanılmaktadır.)

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu