Kadın-Moda

Ev Tekstili’nin Dekorasyon’daki Rolü

Ev Tekstili’nin Dekorasyondaki Rolü

Konusunda uzman, başarılı tasarımcılar; küçük vurgular ile ben­zersiz bir dekor yaratabilirler. Bu nedenle dekorasyonlarda ev tekstili ürünlerinin iç mekân tasarımında anahtar bir unsur oldu­ğuna inanıyorum. Genellikle mobilyaların hikâyedeki ana karak­ter olduğu düşünülmektedir ancak aslında benzersiz senaryolar yaratan kumaşlar da bulunmaktadır.

    Elbette genellikle ekonomik nedenlerden dolayı ana mobilyalarda ayrıntılar ihmal edilebiliyor. Mimarların veya iç mimarların çoğu zaman farklı tekstil ürünlerini bir araya getirmeyi bilmemesinden dolayı standart mobilyalarla sınırlı kalındığı bir gerçektir.

Minderleri olmadan gri bir kanepeyi düşünün sonra da çeşitli renk tonlarında hayali minderler ekleyin. Böylece aynı kanepe için başka bir değer elde edilmektedir. Aynı şey, uyum ve dikkat ile kullanıldığında odanın ana karakterleri haline gelen perdeler, yastıklı kumaşlar ve duvar kâğıdı için de geçerlidir.

Bu alanda uzun yıllardır çalışıyorum ve dekorasyonda ev tekstili ürünlerinin öneminin anlaşılmasında müşterinin yönlendirilme­si gerektiğine inanıyorum.

Satın alma, çeşitli kumaşlar arasındaki farklılıkların açıklanması, doğal kumaşların nerede kullanılaca­ğının tercihi ve kişisel zevklere en yakın atmosferin oluşturulma­sında, müşterilerimle birlikte yol almayı tercih ederim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu