Telefon&PC&Uygulama

Dünya’nın Oyunu Zula

Dünya’nın Oyunu Zula

Dünyada 100’den fazla ülkede 11 farklı dilde oynanan Türk yapımı Zula, 7 milyon
kullanıcı sayısını aşarak oyun pazarı ve yabancı yatırımcıların ilgisini üzerinde
topluyor. Rusya ve Çin pazarına açılmaya hazırlanan InGame’in kurucu ortaklarından
Tuncay Büyükoğlu ile Zula’nın büyümesini ve yeni hedeflerini konuştuk.

InGame Kurucu Ortağı Tuncay Biiyökoğlu, Zula oyuncularının YouTube’a bugüne kadar 1 milyon video yüklediğini ve bunların 100 milyonlarca kez izlendiğini söylüyor.

Zula’nın şu anda dünya haritasındaki durumu nedir? Yeni anlaşmalar yaptığınızı biliyoruz. Bu anlaşmalarla Zula haritasına hangi ülkeler eklenecek?

2017 sonu itibarıyla farklı coğrafya­lardan yayıncılarla yaptığımız anlaş­malarla hızla yeni pazarlara grime şansı yakaladık. Güney Amerika’da Brezilya için XCloud Games, İspan­yolca konuşulan diğer I ülkeler içinse Axeso5 ile iş ortaklığı yapıldı.Avrupa’da ise yedi dilde yayınlanmak üzere İs­panyol iş ortağımız IDC Games ile çalışacağız.İran’da ortak yayınlamak üzere Sourena ile an­laştık. Uzak Doğuda ise Tayland’daki iş ortağı­mız Cheas Games oldu.

Oyunumuz şu anda tüm bu pazarlarda ya açık betada ya da tam yayında. Son iki anlaşmayla iki büyük pazara daha giriyoruz. İlki Kuzey Amerika pazarından büyük yayımcılardan Gamigo anlaşması. Diğeriyse Rusya için bir yayıncıyla yaptığımız işbirliği… Zula artık dört kıtada oynan bir oyun haline geldi.

Bu gün 8 milyondan fazla oyuncu oyunu seviyorlar ve vakit geciriyorlar? Oyuncu kitlesini doğal olarak genelde çocuklar ve gençler oluşturuyor öncelikle oyuncuları­mızla üst tondan değil arkadaşımız ve iş orta­ğımız gibi yaklaştık ve o şekilde iletişim kurduk.

Değerlerimize saygılıyız; Ramazanda iftar saatini hatırlatan, bayramlarda zile basıp kaçmanızı sağlayan oyundur Zula. Onların istekleri bizim için hep birinci sıradadır. Zaten oyuncularımı/, sağ kolumuz gibi yani bir bütünüz. Sürekli oyuncularımıza “ne istedik­lerini, hangisini seçtiklerini, neyi beklediklerini” sorarız. Mortomuz; “siz istediniz, biz yaptık”.

Diğer taraftan oyunumuzun ge­niş kitlelere belli bir kalitede ulaşa­bilmesi için ciddi ar-ge çalışmaları yürüttük. Bu sayede Zula ortalama bir dizüstü bilgisayarda dahi tatmin edici deneyim sağlar hale geldi. Buda oyunun kabul görmesini kolay­laştırdı. Yine aynı geliştirme süre­cinde oyun hilelerini engellemek adına önemli çalışm alar yapıldı. Bu sayede oyuncularımıza adil bir oyun ortamı sağlayabildik.

E-spor hızla gelişiyor ve oyuncular içki bir kariyere dönüşüyor. Bu konudaki çalışmalarınız nedir?

Şu anda aylık liglerde 256 takım mücadele ediyor. Bu liglerde yarış­mak için aylık ortalama bin takım başvuruda bulunuyor ve yapılan puanlamayla aylık lige katılmaya hak kazanıyorlar. Şu anda türkiye’de böylesine yoğun bir programı v» katılımı olan başka bir lig sistemi bu­lunmuyor. Ayrıca kimi zaman takım koçluğu desteği de veriyoruz. Üstelik oyuncularımız Zula’da başarılarına göre önemli bir gelir elde etme şansı­na sahipler…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu