Saglık

Baş Ağrısı ve Strese Karşı

Devamlı Başınız Ağrıyor Kendinizi Stres Altında

Hisediyorsanız

Son zamanlarda teknolojinide hayatımıza iyiden iyiye girmesi ile bunların özellikle akıllı telefonların sağlığımıza oldukca olumsuz yan etkileri olmaktadır.

Son zamanlarda yapılan bir çalışmaya göre, insanlar mesaj yazarken veya internette gezinirken cep telefonunu yüzüne çok yakın tutuyor. Buda gözleri zorlayabiliyor ve sonuç olarak baş ağrısına yol açıyor.O yüzden aradabirde olsa akıllı telefonunu elinden bırak.

Başınız ağrıyorsa ve eğer bu işe yaramazsa bir mola ver.

WH Danışmanı ve New York Lenox Hill Hastanesi Hekimi Kert Peterson, “Şakakların arasındaki gerginlik, stresin neden olduğu gerilim tipi baş ağrısının sinyali olabilir” diyor. Sessiz bir köşeye çekil (tuvalet bile olur!) ve parmak uçlarını kullanarak dairesel hareketlerle alnına masaj yap. Ovuşturdukça beş kere yavaş ve derin nefes al; burnundan nefes ver. Tekrar ağzından nefes al, Dur ve tekrar et.

Başınız ağrıyorsa ve eğer bu işe yaramazsa bitkilere başvur.

The Journal Headache’de yayımlanan bîr araştırmaya göre, antienflamatuvar özellikte olan zencefil ve krizantem, yeni başlamış olan baş ağrısını kontrol altına almaya yardımcı oluyor. Hemen kendine bir fincan zencefil çayı hazırla ve yudumlamaya başla. Hâlâ iyi hissetmiyor musun? O hâlde ibuprofen etken maddesi içeren bir ağrı kesici al.

Başınız ağrıyorsa ve eğer bu işe yaramazsa su iç.

2012 yılında The Journal of Nutrition’da yayımlanan bir çalışmaya göre, hafif bir susuzluk bile şiddetli baş ağrılarına neden olabiliyor. Bir büyük bardak su içmek, birkaç dakika içerisinde baş ağrını hafifletebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu