Kızartma ve Izgara Tarifi

BARBEKU SOSLU IZGARADA TÜTSÜLENMİŞ ANTRİKOT

BARBEKU SOSLU TOMBIK PİDEDE IZGARA

TÜTSÜLENMİŞ ANTRİKOT

İTALYAN SALATA SOSU İLE

Tombik pidede  barbekü sos’lu ızgara tütsülenmiş antrikot, ağır ateşte pişmiş soğan yahnisi, ızgara kıl köy biberi, sarımsaklı mayonez ile marine edilmiş domates halkası ile. Cevizli Akdeniz yeşillikleri salatası  salata sosu ile.

MALZEMELER

MALZEMELER BİRİM MİKTAR
Antrikot gr 120
Sızma zeytinyağı ml 20
Taze kekik gr 1
Taze biberiye gr 1
Barbekü Sosu gr 20
Kuru soğan adet 1
Kıl biber adet 2
Domates adet 1
Sarımsaklı Mayonez(Heinz ) gr 15
Tombik pide adet 1
Tuz tutam 1
Karabiber tutam 1

 

CEVİZLİ AKDENİZ YEŞİLLİKLERİ SALATA

MALZEMELER

Akdeniz yeşillikleri 50gr

Kurutulmuş domates 10gr

Tatlı Mısır10 gr

Dilim yeşil zeyin 10 gr

Dilim siyah zeytin10 gr

Ceviz     10 gr

Salata Sosu(Heinz) 25 gr

HAZIRLANIŞI TARİFİ

Antrikotu tuz, karabiber, taze kekik, biberiye, zeytinyağı ile marine edip önceden ısıtılmış ızgarada pişirin ve tütsü tabancası ile tütsüleyin. Domatesleri dilimleyip sarımsaklı mayonez, brunoise doğranmış sarımsak, taze kekik ve biberiye ile marine edin. Soğanları jülyen (bıçak sırtı kalınlığında 4-5 cm uzunluğunda) doğrayıp tavaya sıvı yağ ilave edip ağır ateşte karamel rengini almasını sağlayın. Isı kontrolünü daha rahat sağlayabilmek için tavanın sıcaklığı riskli noktaya ulaştığı esnada 2-3 yemek kaşığı soğuk su ilave ederek ısı dengesini sağlayın. Bu işlem soğanınızın daha hızlı karamelize olmasını sağlayacaktır. Pide ekmeğini ortadan tam kopartmayacak şekilde kesip barbekü sosu pidenin iç kısmına eşit dağılacak şekilde gezdirin. Izgarada pişirilmiş antrikotu olabildiğince ince dilimleyin. Karamelize soğan, halka domates, ızgarada hafif pişirilmiş kıl köy biberini ince ince doğrayıp pide ekmeğine eşit dağıtın. Tütsü makinesi ile istediğiniz aromada tütsüleyip servis edin.

İtalyan Salata Hazırlanışı Tarifi:

Bütün malzemeleri karıştırma kabında karıştırıp servis edileceği zaman salata sosu ile tamamen karışacak şekilde harmanlayıp servis edin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu