Yurt Dışı Tatil

Amerika Virginia, NYC, Los Angeles ve San Francisco

Amerika Seyahati Virginia, NYC, Los Angeles ve

San Francisco

Her üniversitelinin yaz planları arasında gezmek vardır eğer staj ve yaz okulu yoksa. Biz de geçtiğimiz yazı fırsat bilerek gezmenin iyi para e sınırlarını aşarak gidebileceğimiz en uzak telefonla yerlerden biri olan Amerika’yı seçtik. Şirketi bulduk ve koyulduk yola.

Benim work kısmını geçireceğim yer Virginia kulüpleri Beach’ti. İşim de Go-Kart’tı. Genel olarak çalışmak zevkli bir iş sayılır ama açık hava olması cidden insanı bitiren bir olay.

Evde 7 Türk erkektik. Ben yaptım siz yapmayın. Ama iyi de eğlendik açıkçası. Evimizin manzarası çok iyiydi. Balkonumuz direk bahçeye açılıyordu ve önümüz göldü.

10 dakika bisiklet mesafesinde okyanusa ulaşabiliyorduk.

Amerika Seyahati Virginia, NYC, Los Angeles ve

San Francisco

İlk 1,5 ayımda işimin genellikle haftalık 40-50 saat arası zaman aldığından dolayı epeyce zamanım vardı. Genellikle okyanusa iniyorduk. “WAT”cıların bulunduğu bölgelerde bazı kiliseler öğrencilere yemek veriyor Böyle yerleri bulun. Geceleri ise idare ederdi. Karşı cinslerinizle çok kolay iletişim kurabiliyorsunuz.

Bir “hi” demeniz yeterli. Fakat nazik olmalısınız. Rahat olun ve muhabbet edin. Amerika’da bir duvara tozuyorsunuz çünkü adamlar gerçekten çok rahat. Bu konu hakkında detay vermiyorum. Gidin yaşayın.

 

1,5 ay sonra işte haftalık ortalama 70-72 saatleri bulunca işler tersine döndü. Kenara iyi para ayırabildik. Alışverişin dibini vurduk, telefonları aldık, saatler alındı. Travel’a da para kalınca travel planlarına başladık. Tabii bu 1,5 ay içerisinde house party’leri ve gece kulüplerini kaçırmak zorunda kaldık aşırı çalışmak ve çalışmanın verdiği yorgunluktan dolayı ama hiç umursamadık. Siz de umursamayın çünkü travel daha önemli.

İş anılarımdan bahsetmek gerekirse, zencilerden korkmayın ama dikkatli olun. Kendinizi asla ezdirmeyin. Ben tamamen karışık bir bölgede çalıştım. Siyahi arkadaşlar, beyazlar ve hispaniklerin bol olduğu bir iş yeriydi. İş yerinde en sevdiğim eleman siyahiydi ama en sevmediğim tipler de siyahi oldu. Benim tanıştığım hispaniklerin hepsi çok iyiydi. Hatta en son bisikletimi satmadım, bir hispanik arkadaşa verdim. Bu arada kesinlikle siyahi kanka edinin çünkü eğer bir şeyler arıyorsanız, direk siyahi kankalarınızla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır;) Şahsen ben her hafta irtibata geçiyordum.

Menajerler genellikle beyaz oluyor Virginia eyaletinde nedendir bilinmez. Menajerlerinizle aranızı çok sıkı tutmaya çalışın. Amerikanlar işlerinde gerçekten profesyoneller. Sizle işten dolayı tartışsalar bile bu arkadaşlığınızı etkilemiyor. Tabii bunun tersi de geçerli aranız iyi diye işten kaytarmaya çalışırsanız fırça yiyebiliyorsunuz. Ama her gününüzden zevk almaya bakın. Neyse günler geçti travela yaklaştık. Heyecan tavan. Planımız Washington DC, New York City, Las Vegas, Los Angeles ve San Francisco.

Washington DC’ye sakın bir günden fazla ayırmayın çünkü her şey otobüs ve tren istasyonuna yakın neredeyse. Bir günde gezip hemen diğer şehrinize geçebilirsiniz. Biz de öyle yaptık pek takılmadık DC’de. Klasik yerleri gördük ve fotoğraflar ve NYC. NYC için biz 4 gün ayırdık 7 gün bile ayırabilirsiniz. Central Park, müzeler, Times meydanı, Empire State binası, Wall Street, Brooklyn, Chinatown, Little Italy,Soho ve özgürlük heykelini gezdik. Eğer NYC’e haftasonu giderseniz metroya pek güvenmeyin hatlar değişebiliyormuş.

Bu yüzden 1 saatimiz boşa gitmişti. Brooklyn’in sahil kısmı mükemmel. Times meydanı kesinlikle abartılmış bir yer. Central Park’ı gez gez bitiremezsiniz. Tam bir gün ayırabilirsiniz eğer vaktiniz varsa. Little Italy ve Soho’ya gitmenizi öneriyorum Neyse işte DC ve NYC’yi gezdik sıra geldi Vegâs’a. Amerika’ya ben sırf Vegas için bir kez daha gitmek almak iistiyorum. Bu arada what happens in vegas stays in vegas. O yüzden Vegas’dan pek bahsetmek istemiyorum ama sizi de kırmak istemem. Kesinlikle paraya kıyın. Sırası gelmişken arkadaşlar Amerika’ya 21 yaşınıza Igirmeden gitmeyin. Vegas’a eğer 21’e girmeden giderseniz ancak havuza girersiniz. Tabi 21 ve üstüyseniz bir daha mı geleceğiz Vegas’a? Her şeyi deneyin her yere girin.

Los Angeles ise bence biraz abartılmış bir yer ama arkadaşım çok beğenmişti. Beverly Hills’i gezebilirsiniz ama sadece gezebilirsiniz bence. Tabii bu arada unutmadan Venice Beach’e kesinlikle gidin. Hatta vaktiniz varsa Malibu’ya da geçin oradan. LA’ın sahilleri fazlasıyla güzeller. Son olarak San Francisco. Ben hayran kaldım. Kesinlikle yaşanacak bir  şehir. Hem çok gelişmiş hem de nostaljisini koruyabilmiş bir şehir. Benim Amerika’da en sevdiğim yer San Francisco oldu.

Amerika için tavsiye vermem gerekirse arkadaşlarınızla çıkın derim. Eğer arkadaşlarınızla çıktıysanız araba alabiliyorsanız alın ya A da travel kısmında  kiralayın. Gittiğinizde  iyi arkadaşlar edinin  sizi ev partilerine  sokması için. Eğer  travel değil de tatil yapmak istiyorsanız Ialın size plan: Miami (5  gün), Vegas (5 gün) ve NYC (1-2 gün). Travel yapmak istiyorsanız  turlara katılmayın kendiniz gezin derim ben. Daha fazla bilgi almak isteyenler bu konu ile ilğili çeşitli kurumlardan bilği alabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu