Kadın-ModaKültür-Sanat

Yeni Nesil Çalışma ve Home Office’ler…

Sıradışı Çalışma Ortamları ve Home Office’ler…

Yoğun iş temposunun büyük şehirlerin vazgeçilmezi olduğu gönümüzde, zamanımızın biiyûk bir kısmını geçirdiğimiz ofislerimiz eskiye göre çok daha önemli değişikliklere sahne oluyor. Farklı konseptlerin, renklerin ve çalışma yaşamının bir parçası olan aksesuarların yeniden yorumlandığı ofisler bizleri bekliyor.   

Toplantılarımızı gerçekleştirdiğimiz, yoğunluğumuzun artış gösterdiği dönemlerde gece geç saatlere kadar çalıştığımız bunun yanı sıra dış yaşam alanları, iç mimarların en çok çalıştıkları mekanlar arasında yerini alıyor.

Çok yakın tarihlere kadar dekorasyonun sadece evler, apartman daireleri, yazlık ve kışlık villalar olarak sınırlandırıldığı ğünler artık çok geride kaldı. Artık evlerimiz için düşündüğümüz iyi fikirleri ve ferah ortamların aynılarını iş yerlerimiz için de arar hale geldik.

Çoğu iş yeri sahibi, iyi bir çalışma ekibinin yanı sıra kendi firmasının çizgisini taşıyan mekanlara sahip olmanın, başarılı bir iş iletişimi için çok önemli bir faktör olduğunu düşünür hale geldi. İç mimarlar ve mobilya tasarımcıları farklı iş gruplarına göre malzemeler ve renk kombinasyonları ile iş yeri sahiplerine ve markalara bakmaya doyamayacakları mekanlar yaratıyorlar.

Home Office’ler…ve Rahatlık

İç mimarlar markanın enerjisini, en iyi şekilde yansıtmak ışın iş yeri sahibinin belirttikleri özellikleri günümüz trendleri ile birleştirerek aradığımız çalışma ortamlarını oluşturuyorlar.

2008-2017 yıllarında dekorasyon çizgilerine baktığımızda, son 10 yıldır tüm Avrupa’yı kasıp kavuran ve herkes taralından oldukça çok beğenilen minimalist çizgilerin ve insanın içine rahatlık hissi veren hafif renklerin hala tüm gözdeliğini koruduğunu görüyoruz.

Beyazın, kahvenin ve hafif gri tonların bekleme odaiannı süslediği, sert ama bir o kadarda sade çizgilere sahip masaların metalle harmanlandığı ofislerin markanın gücünü temsil ettiği çizgiler çalışma ortamlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Bu minimal çizgilerin arasında yine de tüm asaleti ile siyah ve koyu tonlar tezattık yaratmak için her zaman varlar.

Son dönemde yoğun iş temposunun doğurduğu bir akım da “Home Office’ler…

Yoğun iş temposunda evi ile işi arasında mekik dokumak yerine iki mekanı tek bir çatı altında buluşturmak isteyen iş yeri sahipleri için ‘Home Office’ler tam aradıkları rahatlığı yaratıyorlar.

Amerika’da son dönemde çok moda olan Home Office tarzında dizayn edilmiş ofislere baktığımızda bize evimizde hissi veriyor.

Bizim için evimiz kadar önemli mekanlar arasında yer alan, zamanımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz mekanlar son trendler ile sıra dışı mekanlara dönüşüyorlar.

Bize de bu güzel ofislerin keyfini sürmek kalıyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu