İcatlar&Buluşlar

Drone Nedir

Drone Nedir ? Drone İle Neler Yapılabilir ?

İşte sana marifeti çok, geleceği parlak bir buluş: Drone! Gökyüzünde uçarak harika manzaralar kaydeden bu araçlar ileride ne işlere imza atacak, öğrenmek ister misin?

Droneları uzaktan kumandayla kontrol edilen, küçük bir uçak gibi düşünebilirsin. Ama bilim insanlarının ve mühendislerinin bu araçtan beklentileri bir oyuncaktan çok daha fazlası!

Şimdilik çevrende bir drone uçtuğu zaman şaşkın şaşkın izliyor olabilirsin ama gelecekte bu araçları hayatımızın her alanında görmeye başlayacağından emin olabilirsin!

Dronelar çoğunlukla wi-fi, yani kablosuz internet ağı teknolojisiyle çalışıyor ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyorlar.Dronelar en çok fotoğraf çekmek için kullanılıyor! Gövdesindeki kameralar sayesinde bu araçlar havadayken görüntü kaydedebiliyor ve harika manzaralar yakalıyor.Daha önce bir drone uçurmayanlar, yeni başlayanlara özel üretilen ve çok karmaşık olmayan modelleri kullanabilir.Dronelar ileride kargo teslim etmek için kullanılabilir. Örneğin internetten bir oyuncak siparişi verdiniz ya da akşam yemeği için pizza söylediniz; kapınızı bir drone çalabilir!

İlerleyen zamanlarda Internet erişiminin olmadığı bölgelerde de kullanılabilecek, sürekli havada olabilecek drone’lar tasarlanmaya çalışılıyor.Bu yaz Dubai’de drone taksilerin uçuşa geçmesi bekleniyor. Yolcular harita üzerinde gitmek istedikleri yeri seçip, uçarak seyahat edebilecekler!

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu