Ekonomi Para FinansHaberler

Girişimcilikte Verilen Eğitimde İ.T.Ü’nin Yeri Doldurulamaz

Girişimcilikte  İ.T.Ü’nin Yeri Doldurulamaz

GİRİŞİMCİLİKTE LİDER İTÜ

İstanbul Teknik Üniversitesi, öğrencilerine ve Kulübü, bu akademisyenlerine girişimcilik alanında bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmakta Türkiye’nin en önde gelen örneklerinden birini oluşturuyor. Türkiye’nin İTÜ’nün teknoloji geliştirme bölgesi İTÜ ARİ alanında lide Teknokent, giderek daha fazla akademisyenin  İTÜ araştırmalarını ticarileştirdiği “spin-off” Merkezi ise şirketlere ev sahipliği ederken, küçük, orta ve büyük ölçekli 260 den fazla şirketin Ar-Ge ekiplerini  bir araya getiriyor. İTÜ GİNOVA Girişimcilik Uygulama & Araştırma Merkezi öğrencilerin üniversite eğitimleri sırasında girişimcilik bilgi ve beterleri kazan malarım desteklerken, İTÜ NOVA Teknoloji Transfer Ofisi, akademisyenlerin bilgi ve buluşları üzerinden iş dünyası ile bağlantı kurmasını sağlıyor, öğrencilerin kurduğu İTÜ Girişimcilik Kulübü, bu konuya ilgi duyan öğrencileri bir araya getiriyor.

İTÜ’nün etrafında topluyor. Böylece, İTÜ öğrencileri ve akademisyenleri, girişimcilik alanında Türkiye’nin en zengin ortamına sahip oluyor ve fikirlerini daha kapsamlı bir şekilde geliştirebilme imkanı buluyorlar. Ulaştığı başarılı sonuçlarla Türkiye’nin en iyi, Avrupa’nın 8. ve Dünyanın 18. en başarılı kuluçka merkezi olarak dünya sıralamalarına giren İTÜ Çekirdek, melek yatırımcıların da uğrak yeri haline gelerek, tüm girişimcilik ekosisteminin cazibe merkezi haline geldi.

Türkiye’nin girişimcilik kuluçka merkezleri alanında lideri, İTÜ ARİ Teknokeııt bünyesinde bulunan İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi ise yeni iş fikirleri olan girişimcileri hertürlü imkan ile elinden gelen desteği saglıyor bu girişmcileri İTÜ ARİ Teknokent ‘in çatısı altında topluyor kısa bir süre içerisinde çalışmaya başlayacak yepyeni ileri aşama kuluçka merkezi ve büyüme aşamasına gelmiş teknoloji firmalarını dünya pazarlarında büyüten, ABIVnin girişimcilik merkezlerinde ofisleri bulunan uluslararası hızlandırma programı İTÜ GATE de, girişimcilik ortamını tamamlıyor.

İTÜ, bugün Türkiye’nin en kapsamlı ve entegre girişimcilik ortamına sahip üniversitesi. Tüm İTÜ öğrencileri için bulunmaz fırsatlar sunan bu ortamın bir eşi veya benzeri dünyada da bulunmuyor. Girişimcilik alanında kendi modelini geliştiren İTÜ, bugün Türkiye girişimcilik ekosisteminin en önemli merkezlerinden birisi haline geldi ve dünyada da örnek gösteriliyor. Tüm öğrencileri, bu ekosistemi kullanarak girişimciliği deneyimlemek öğrenmek ve sürekli kendini geliştirmek için girişimci bir geleceğe davet ediyoruz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu