İcatlar&Buluşlarİlginç Bilgiler Rekorlar

Acaba uçurtmayı ilk kim keşfetti?

Acaba uçurtmayı ilk kim keşfetti?

Şapkasından Uçurtma yapan çiftçi

Tarihte ilk uçurtmayı kim yaptı, tam olarak bilemiyoruz.Ama tarihi belgeler bize bu konuda Çinlileri işaret ediyor. Hatta bir efsaneye göre Çinli bir çiftçi, şiddetli rüzgânn olduğu bir gün şapkası kaybolmasın diye ona bir ip bağlamış. Rüzgâr estikçe şapka da uçurtma gibi havada salınmış.İşte ilk uçurtma kayıtlara böyle geçmiş!

Sadece Eğlenceli mi?

 Bugün uçurtmalar, hem çocuklar hem de  büyükler için vazgeçilmez bir eğlence. Peki, uçurtmalann yalnızca eğlence amaçlı kullanılmadığını biliyor muydun? Teknolojinin bu kadar gelişmiş olmadığı dönemlerde bilim İnsanları, uçurtmalann Özerine bağladıktan araçlarla, yüksek kesimlerdeki hava sıcaklıklarını ölçebiliyor, nem oram ve rüzgâr hızı gibi meteorolojik ölçümler yapabiliyorlarmış.

Haydi sen de bir uçurtma yap  uçurmaya başta. İyi eğlenceler,Uçurtma severler dünyanın farklı yerlerindeki festivallerde biraraya geliyor özelliklede Taylant da bu işi eglence oldukca ciddiye alınıyor…bir uçurtma şenliğinde sende gönlünce eğlenebilirsin,ne kadar keyifli değil mi?

Marco Polo da Uçurtmaları Çok Sevmişi

Eskiden İnsanlar çok çeşitli uçurtmalar yaparlarmış. Geometrik şekillerde uçurtmalar, ejderha uçurtmaları, kuş uçurtmaları… Ünlö kâşiflerden Marco Polo, Çini ziyaret ettiğinde bu uçurtmaları çok sevmiş olocak ki, Avrupa’ya da örneklerinden götürmüş sonrasında uçurtmalar tum dünyada yaygınlaşmış

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu