Popüler MekanlarYeme İçme

Aura Pera

Aura Pera Beyoğlu

Aura Pera  sımsıcacık atmosferiyle ötekilerden ayrılan, Beyoğlu’nun aurasının toplandığı has bir yer. Hizmet, mutfak, müzik ve karaokeden oluşan 4’lü halkanın herbirinde en fevk standartın amaç edinildiği bu yer; karaoke, bar, cafe-restaurant ve terasıyla 4 katta görev veriyor. Her katından ayrı bir rahatlık bulacagınız Aura Pera, açıldığı günden bugüne dek Beyoğlu’nun eğlence anlayışında bir fenomen olarak varlığını sürdürüyor.

Etkisinde bırakan ve huzur verici iç dizaynıyla dikkat çekmesinin yanında nitelikli müziği, varlıklı içki seçenekleri, karaokenin büyülü ambiyansı ve konuklarını kentin havasından uzaklaştırıp bir vahaya taşıyan terasıyla size ufak mutluluklar vaadediyor.

Aura:
1. Ayırt edici ve kapsamlı vasıf ya da ıra; hava, atmosfer…
2. Bir fert, beden ya da yerden yayılmış olduğu farkına varılan ayırt edici vasıf ya da atmosfer.
Pera:
Beyoğlu’nun Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki adı. Beyoğlu, İstanbul’un önceki yerleşme bölgesinin karşı tarafında Haliç’in kuzeyinde mahal alması sebebiyle, o dönemlerde Yunanca “öte, ötesi” manasına gelen “Pera” adını alıyor.
Aura Pera:
Beyoğlu’nda sunmuş olduğu atmosferle öbürlerinden ayrılan, Beyoğlu’nun olumlu aurasının toplandığı yer.
Müzik
Türkiye’nin djlerinin koordine etmiş olduğu Aurapera müziklerini aleni bir kalıba sokulmayan,basit dinlenen,akıcı kaliteden taviz vermeyen müzik seçimi olarak ifade edebiliriz.Aurapera’da müzik ilk saatlerde lounge ve etnik biçim ile başlayıp muayyen bir noktadan sonrasında yavaş yavaş ritmi artırıp soft house ve R&B parçalar eşliğinde müdavimlerini geceye hazırlamaktadır.Gecenin devamında ise beklentilerinize müsait olarak 80’lerden başlayıp günümüzün sevilen yerli-yabancı tercih edilen şarkıları eşliğinde sabahın ilk saatlerine değin eğlence devam ediyor.

İç mimar ve yer tasarımcısı Hakan Soner Tanyıldız’ın 3,5 aylık emek harcaması sonunda restore edilen 4 kattan oluşan binanın kapalı mekanlarında görülen minimalist hava, terasa çıkıldığında yerine Bodrum’dan esinlenilerek yaratılan etnik bir anlayışına bırakıyor.
Yemek
Pub yiyecekleri ağırlıklı restoranın tecrübeli aşçıları tarafınca hazırlanan mönüsü 4 esas kategoriden meydana geliyor: Salatalar, makarnalar, etler ve tatlılar. Mönüde ek olarak çorba, krep ve omlet çeşitleri de yer alıyor. Yalnız bir salatayla dahi karnınızı doyurabileceğiniz kocaman porsiyonlar Aura mutfağının en özelliği, bu yüzden bir tabaktan aşırı yiyecek ısmarlamadan evvel 2 kere düşünmenizde menfaat var.
Çalışma saatleri
Haftaiçi ve haftasonları 18.00 – 04.00 içinde boş örtüsüz olan AURA PERA`da topu yerenek kartları geçerlidir.

Park Yeri Yok

Yer Adı: Aura Pera

Mutfak Türü: Milletlerarası Mutfak

Adres: İstiklal Cad. Balo Sok. No: 24 Beyoğlu İstanbul
Telefon: 0212 245 56 16
Faks: 0212 245 56 13
Web: http://www.aurapera.com

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu