Yeme İçme

VANYA KAHVALTI VE BRUNCH

VANYA KAHVALTI VE BRUNCH

           

Kuruçeşmede yeşillikler içinde bir yer.. ağaçlar altında pazar kahvaltısı için bulunmaz.. sakinliği, sahipleri ve çalışanların hoş tavrı  ile çabucak alıştık mekana..
birde kahvaltı ulaşınca masaya buraya yazmaya  karar verdik vanyayı.
sahipleri Hasret Taş ve Seval İpek. kendisi de aktör olan hasret hanım konu alıyor ismin ‘vanya dayı’ adlı tiyatro oyunundan hem de aslen Van’lı olmalarından geldiğini.
Yer açılalı ise hemen hemen 2,5 ay . Kahvaltıya odaklı yalnız yer olmak istediklerini, ve 16’ya dek kahvaltı bulabileceğimizi öğreniyoruz ayrıca. Mekanın kendine ilişkin otoparkı var.
Gıcırgıcır mekanların daima zamana ihtiyacı vardır o yüzden küçük aksaklıklar göze görülmemeli şu aşamada fakat biz kendi adımıza vanya da bu şekilde aynı aksaklıkla rastlamadık.
kahvaltıyı epey önemseyen aynı kişi olarak; pazar kahvaltıları namına listeme ekleyeceğim tek yer diyebilirim. menü bol. klasik istanbul tabağı, vanya kahvaltı tabağı ve birde gözleme isteyin:).. peynir çeşitleri közde patlıcan derken çılbır bile geliyor masaya (bilmeyenler için yumurta üstüne yoğurtlu sosla hazırlanmış olur). kısmında ise hataydan gelen reçeller karşılıyor sizi; incir, böğürtlen hatta patlıcan reçeli:)
birde eşit demlik çay bırakılıyor masaya istediğiniz şeklinde için diye..
feysbuk sayfasından da takip edebilirsiniz:
https://www.facebook.com/Vanya.Kahvalti.Brunch

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu