AlışverişKadın-Moda

2022 MODA TRENDLERİ

2000'ler Geri Geliyor!

 

Geçtiğimiz dönemlerde aslında oversize kıyafetler oldukça modaydı. Ancak yeni yılda daha çok küçük kıyafetler ön planda olacak. Özellikle dekolteli ve kısa üstler göz önünde olacak. 2022 kreasyonlarının sergilendiği defilelerde de bu yıla küçük kıyafetlerin damga vuracağı kesinleşti.

               

Küçük Üstler

Geçmişe Yolculuk Devam Ediyor

Geçtiğimiz dönemlerde özellikle 80 ve 90’lı yılların yüksek bel pantolonları oldukça pantolonları oldukça popülerdi. 2022 yılında ise 2000’li yılların modası düşük bel pantolonlar daha ön planda olacak. Ayrıca bu pantolonlardan iç çamaşırı göstermekte popülerleşeceğe benziyor.  Düşük bel pantolonları göbeği açık kıyafetler ile kombinlemek de oldukça trend olacak.

Mini Mini Kot Şotlar

Geçtiğimiz yaz mini kot şortlar oldukça modaydı. Özellikle sosyal medya platformlarında akım haline gelmiş tanga şortlar birçok insanın tepkisini çekmiş olsa da ünlü markaların kreasyonlarında kendisine yer edinmeyi başardı.

Tanga Şort

Tunik mi? Süper Mini mi?

Yine 2000’li yılların gözde parçası olan tunikleri 2022 yılında bolca göreceğiz. Ancak bu sefer bu tuniklerle süper mini elbiseler olarak karşılaşacağız.

                                                   

Süper Mini

Sonuna Kadar Rahatlık

Özellikle pandemi döneminde eşofmana ve rahatlığa fazla alışmışken modanın da bu ikona ayak uydurması fazla uzun sürmedi. Yeni dönemde yırtmaçlı ve rahat pantolonlar oldukça rövaşta olacak. Trikonun rahatlığı ile buluşan bu parçalar en çok tercih edilenler listesinde başı çekeceğe benziyor.

Triko Rahatlığı

Hayatımızda Hep Var Olan Puantiyeler

Bu desenler zaten oldukça uzun süredir bizimle birlikte. 2022 yılında çoğu modacının kreasyonlarında futuristik bir yaklaşımla yer verdiği bu desenler puantiyelere yeni bir hava katıyor. Ayrıca puantiyelerle karışmış potikreler de modaya yeni bir bakış açısı getirecek gibi.

Tony-Burch Modası

Etnik Esintisi

Son dönemlerde birçok mağaza vitrinlerinde gördüğümüz etnik kıyafetler 2022 yılında da raflarda yerini almaya devam edecek. Z kuşağının yeni tavrını yansıtan bu kıyafetler 2022 yılına damga vuracak tarzlar arasında. Ayrıca etnik desenli dar ve bol kıyafetler gençler tarafında en çok tercih edilen parçalar arasında olacak.

Etnik

Çiçek DEsenleri

Çiçek desenli kıyafetler her ne kadar yaza aitmiş gibi dursa da 2022 yılı kış sezonunda çoğu mağazanın kış kreasyonlarında başı çekecek. Bunun yanında hayvan desenli kıyafetler de dikkat çekeceğe benziyor. Özellikle etnik kıyafetlerle bütünleşmiş çiçek desenleri kış aylarında bahar rüzgarları estirecek.

Çiçek Desenleri

Yoluyla
görseller
Kaynak
görseller
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu